Wrzesień 22, 2019, 17:07:21


Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 15672 razy)

admin

  • Administrator
  • Szeregowy
  • *****
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Regulamin
« dnia: Styczeń 13, 2005, 17:47:27 »
1.W serwisie zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego prawa. Wszelkie uwagi, problemy, pytania dotyczące serwisu należy zgłaszać do admina bądź moderatorów na GG lub na maila. Decyzje o usuwaniu i banowaniu użytkowników podejmowane są przez grono moderatorów lub administratora serwisu.

2.Forum dyskusyjne witryny Świry jest forem, na którym każdy może wyrazić swoje zdanie (w granicach przyzwoitości). Na Forum obowiązują podstawowe zasady dobrego wychowania, ale przede wszystkim nie będzie tolerowane używanie słów i zwrotów ogólnie przyjętych jako obraźliwe (wulgaryzmów), obrażanie innego użytkownika bądź tez grupy użytkowników, pisanie głupich plotek czy tez nieprawdziwych informacji etc. Nie można obrażać kogokolwiek na forum. Wszelkie nieporozumienia, prószę załatwiać w Swoim gronie, a nie narażać innych użytkowników na zbędne nieprzyjemności.
Nie należy umieszczać wypowiedzi, które:
* zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
* propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
* propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
* obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
* obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
* zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).

3.Wszystkie zastrzeżenia, co do działania Forum, lub do zaistniałej sytuacji, należy zgłaszać do moderatora, lub do administratora Forum.Znajdujecie się na Forum i jako takie proszę je traktować, nie będą tolerowane niepotrzebne wypowiedzi - takie posty a nawet tematy będą bezwzględnie kasowane. Proszę o wypowiadanie się w miarę konkretnie. Posty typu "hehehe" itd. będą od razu kasowane! Uprasza się wszystkich użytkowników o używanie opcji "Edit". Służy ona nie tylko do poprawienia jakiegoś błędu, który wdarł się do posta, ale także do dopisania czegoś, o czym się zapomniało. Nie może być sytuacji żeby nastąpiły po sobie 2 posty jednego użytkownika - takie wypowiedzi będą poprawiane przez moderatora z odpowiednią adnotacją.

4.Zabrania się wpisywania postów różnokolorowych. Używamy maxymalnie trzech kolorów różniących się od koloru tła. Nie pogrubiamy całej swojej wypowiedzi. Jeśli chcesz coś zaznaczyć (w znacznikach) to możesz zaznaczyć najważniejsze słowa w swojej wypowiedzi, ale nigdy całych zdań! Wszystko to ma na celu ułatwienie innym użytkownikom czytania postów zawartych na forum.

5.Jeśli byłeś autorem tematu lub wypowiedzi, które zostały usunięte - bądź pewien, że był on niezgodny z tym regulaminem - przeczytaj sobie go jeszcze raz, a na 100% znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego?". Moderatorzy ani Administrator nie będą się tłumaczyć ze swoich decyzji.

6.Zabrania się wspominania o wszelkich używkach typu narkotyki itp... Jest to temat zamknięty.

7.Nie używamy Caps Locka!

8.Za udostepnienie nie swoich linków - ostrzezenie, a w przypadku powtórzenia sie sytuacji Ban!!!

9.Czerwony kolor przeznaczony tylko dla admina i moderatora.

10.Nie używaj wulgarnych i niezrozumiałych dla innych słów.
Nie obrażaj nikogo.

11.Nie pisz krótkich postów np. "zgadzam się" , "fajnie", "mi też się podoba" oraz bezsensownych odpowiedzi, i nie używaj CAPS LOCKA.

12.Żadnych kłótni.

13.Jeżeli z jakichś względów nie przepadasz za forumowiczami i ich sposobem bycia lepiej nie udzielaj się na forum. Wszelkie obraźliwe i niestosowne posty będą kasowane wraz z kontem autora.

14.Żadnych spamów, reklam stron www i innych z wyjątkiem tematów, które są do tego przystosowane.

15.Bądź wyrozumiały dla nowych gości.

16.Wszystkie wątpliwości kieruj do moderatorów.

17.Nie denerwuj admina i moderatorów.

18.Moderator i admin ma zawsze racje, więc nawet nie próbuj się z nim kłócić. Jeżeli dostaniesz ostrzeżenie to pilnuj się, ponieważ kolejne to usuniecie Twojego profilu.

19. Za łamanie postanowień forum użytkownik zostaje automatycznie zbanowany.

Dziękuję za lekturę i życzę miłej pracy z naszym forum. Administrator